Strona główna - Państwowe Gospodarstwo Leśne LASY PAŃSTWOWE

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka

szukaj >
>> Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka

bip_logo_pl
odstep
Adres:
ul. 3 Maja 30
07-300 Ostrów Mazowiecka

tel: 29 74 68 736
fax: 29 74 62 912
www: ostrow.warszawa.lasy.gov.pl
e-mail: ostrow.maz@warszawa.lasy.gov.pl

Nadleśniczy:
Piotr Uścian-Szaciłowski

Lasy Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka stanowią wschodni kraniec Puszczy Białej. Położone są na północny wschód od Warszawy, w województwie mazowieckim.  Nasze Nadleśnictwo prowadzi gospodarkę leśna na 780km 2,  z czego same lasy stanowią 25,9 tyś. ha.

  Lasy Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka znajdują się na terenie sześciu gmin powiatu Ostrów Mazowiecka: Ostrów, Małkinia, Brok, Wąsewo, Lubotyń, Zaręby Kościelne - tylko 2 ha znajdują się w powiecie Wyszków gmina Brańszczyk. Ciekawostką jest, że na terenie samego Miasta Brok jest ponad tysiąc hektarów lasów Państwowych.

W celu sprawnego gospodarowania lasy Naszego Nadleśnictwa podzielono na trzy obręby (Ostrów, Grabownica i Brok). Jest to podział nawiązujący do podziału historycznego. Obręby są podzielone na mniejsze jednostki - leśnictwa, których  mamy 11.

6,5 tyś ha lasu to lasy nie stanowiące własności Skarbu Państwa, nad którymi Nadleśnictwo sprawuje nadzór na mocy porozumienia ze Starostą  Ostrowskim.

Siedziba Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka znajduje się w centrum miasta przy ul. 3 Maja 30 w Ostrowi Mazowieckiej na przeciwko kościoła pod wezwaniem NMP.

Wejście do budynku biurowego znajduje się przy ul. G. Roweckiego.

Biuro Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka czynne jest od poniedziałku do piątku wgodz. 700 - 1500

 

Przyjmowanie interesantów przez Nadleśniczego w sprawie skarg i wniosków odbywa się w każdy poniedziałek w godz. 9 00 - 16 00

 

Informacja publiczna, która nie została zamieszczona w formie elektronicznej jest udostępniana na wniosek. Inne informacje można też znaleźć na naszej stronie internetowej.

NIP 759-000-28-30

REGON 550326916

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr. inż Piotr Uścian-Szaciłowski
Data modyfikacji: 2017/01/16 07:52:52
Redaktor zatwierdzający: Rafał Śniadała
Wprowadzający: Rafał Śniadała